قشم بهشت سرمایه گذاران
منطقه آزاد قشم سرزمین فرصت های ناب طلایی

طرح توسعه بندر شهید ذاکری

طرح توسعه بندر شهید ذاکری

بندر مسافری شهید ذاکری قشم در ساحل شمالى بافت قدیمى شهر قشم واقع شده است. این بندر با استفاده از45 فروند شناور تندرو دریایی (زیر 1000 تن) مجهز به تجهیزات سرمایش و گرمایش با ثبت تقریبا 80 سفر دریایی بصورت...

  • کد مطلب: 1853
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: شنبه 27 آبان 1396 - 11:28

 

بندر مسافری  شهید ذاکری قشم در ساحل شمالى بافت قدیمى شهر قشم واقع شده است. این بندر با استفاده از45 فروند شناور تندرو دریایی (زیر 1000 تن)  مجهز به تجهیزات سرمایش و گرمایش با ثبت تقریبا 80 سفر دریایی بصورت روزانه در طول سال و دارابودن سالن ترانزیت مسافری با ظرفیت 400 نفر جهت رفت و آمد شهروندان در مسیر قشم بندرعباس و جزیره هرمز در حد بنادر با اهمیت زیاد قرار دارد. این بندر مجهز به 7 پست اسکله انگشتی بتنی و 2 پست اسکله شناور متناسب با جذر و مد میباشدکه عمق اسکله ها در حالت جزر5.1 متر و مد 5.3 متر است. ارگانهایی نظیرسازمان منطقه آزاد قشم، اداره بنادر و دریانوردی، نیروی انتظامی، اداره دریابانی و شرکت تعاونی قایقداران با استقرار در این بندر با هماهنگی یکپارچه به اداره امور این بندر میپردازند.

با توجه به اینکه این جزیره درشش ماهه دوم سال و همچنین تعطیلات نوروز به سبب وضعیت مطلوب آب و هوایی مورد توجه خیل عظیمی از گردشگران داخلی میباشد  و از سوی دیگر این بندر به عنوان یکی از اصلی ترین مسیرهای دریایی سفر به قشم مورد استفاده قرار میگیرد، با افزایش 40 درصدی سفرهای دریایی به رقم  330 سفر دریایی در روز میرسیم که نظر به امکانات فعلی جوابگوی این حجم از مسافر نمیباشد لذا توسعه این بندر به جهت ارتقای سطح رضایتمندی گردشگران و همچنین امکانات زیر بنایی ضروری میباشد.

 

برآورد میزان سرمایه گذاری :

حدود 14 میلیون یورو/ تقریبا 560 میلیارد ریال

امکانات و تسهیلات قابل ارائه:

ارائه کلیه  امکانات زیربنایی، تامین آب و برق و تلفن، سوخت، صدور مجوزهای لازم و تخصیص زمینهای در نظر گرفته شده

نوع سرمایه گذاری :  ساخت، بهره برداری و انتقال ( واگذاری) B.O.T /

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد