تصویر پیام رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد قشم به مناسبت هفته پدافند غیرعامل

پیام رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد قشم به مناسبت هفته پدافند غیرعامل

حمید رضا مومنی رئیس هات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پیامی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، اعلام کرد که پدافند غیرعامل صلح آمیزترین و کم هزینه ترین روش دفاع یک ملت در مقابل دشمنان است که می تواند بسترهای امنیت پایدار را برای کشور به ارمغان بیاورد.

متن پیام حمید رضا مومنی به شرح ذیل است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

پدافند غیرعامل صلح آمیزترین و کم هزینه ترین روش دفاع یک ملت در مقابل دشمنان است که می تواند بسترهای امنیت پایدار را برای کشور به ارمغان بیاورد.

این مهم گستردگی فراوانی دارد و حوزه های مختلف عمرانی، حمل و نقل و ارتباطات، دارو، غذا، آب، انرژی، صنایع، نیروی انسانی، مسائل مالی و اقتصادی، رسانه ها و تبلیغات روانی و امنیت و دفاع کشور را در برمی گیرد.

پدافند غیرعامل مجموعه ای از اقدامات است که موجب بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری و ارتقای پایداری ملی در مقابله با تهدیدات و اقدامات دشمنان می گردد.

در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور هم کلیدی ترین نقش را پدافند غیرعامل ایفا می کند و ضرورت دارد تمام مدیران، صاحب نظران و نخبگان برنامه ریزی مناسبی برای پیاده سازی اصول و مبانی آن صورت دهند.

سازمان منطقه آزاد قشم در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری و اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید، پدافند غیرعامل را یکی از مهمترین موضوعات روز و کاربردی در برنامه های خود قرار داده است.

اینجانب ضمن شادباش فرارسیدن هفته پدافند غیرعامل که از هشتم آبان ماه آغاز می شود، از تمام دست اندرکاران، مدیران و تصمیم سازان سازمان انتظار دارم تا بسط، گسترش و نهادینه سازی فرهنگ پدافند غیرعامل را در اولویت کاری خود قرار دهند.

هفته پدافند غیرعامل فرصت مناسبی است تا تمام مسئولان و مدیران با اندیشه ای راهبردی وظیفه ملی خود را برای مقابله با دشمنان به انجام برسانند.

در پایان از خداوند متعال برای تمامی فعالان حوزه پدافند غیرعامل، دوام، توفیق و عزت خواستارم و از قشموندان عزیز تقاضا دارم همسو با مسئولان و هموطنانمان در سایر نقاط کشور با توانمندسازی خویش در حوزه پدافند غیرعامل برای مقابله با دشمنان و همچنین کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی و غیرطبیعی و پیشگیری از تلفات انسانی و کاهش آسیب پذیری جزیره زیبای قشم اقدام نمایند.

حمید رضا مومنی

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.