تصویر امام جمعه شهرستان قشم بیان کرد : توانمند سازی تولید داخلی مهمترین دغدغه رهبری است /نقش اساسی سازمان منطقه آزاد قشم در تحولات اقتصادی جزیره

امام جمعه شهرستان قشم بیان کرد : توانمند سازی تولید داخلی مهمترین دغدغه رهبری است /نقش اساسی سازمان منطقه آزاد قشم در تحولات اقتصادی جزیره


امام جمعه شهرستان قشم گفت: توانمند سازی تولید داخلی و توجه به بنیان ارزش های کارگری از دغدغه های مهم رهبر معظم انقلاب است.

 

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در آیین تجلیل از کارگران نمونه قشم گفت: در نگاه مقام معظم رهبری، کارگران ستون فقرات اقتصاد و تولید ملی هستند و باید در بخش تولید و اشتغال از حقوق این قشر زحمتکش حمایت کرد.  


وی ادامه داد: بهترین حمایت از فعالان کارگری حمایت از تولیدات داخلی و رسیدگی به حقوق مسلم و نیازهای آنان است.
به گفته امام جمعه شهرستان قشم، در مباحث اختلافی بین کارگران و کارفرمایان ما قائل به حق کُشی نیستیم اما به دلیل مشکلات معیشتی و نقش ارزشمند کارگران در محصولات تولیدی از آنان طرفداری می کنیم.
 *** سازمان منطقه آزاد ظرفیتی برای اشتغال
وی از سازمان منطقه آزاد قشم به عنوان یک فرصت و نعمت در فعالیت های مختلف اقتصادی نام برد و از حمیدرضا مومنی مدیرعامل این سازمان برای افزایش فرصت های شغلی بومیان این منطقه درخواست کمک کرد.
جوکار گفت: سازمان منطقه آزاد قشم با سیاستگذاری های حوزه سرمایه گذاری و جذب فعالان اقتصادی و داخلی نقش مهمی در تحولات اقتصادی جزیره دارد.
وی با اعلام اینکه مردم قشم در 29 اردیبهشت حضور پررنگی در انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی خواهند داشت، ادامه داد: امیدوارم مردم این منطقه نمایندگانی را به شوراها بفرستند که اهل تعامل با سازمان منطقه آزاد قشم باشند و از این رهگذر به توسعه فعالیت های اجتماعی، اقتصادی، هنری و فرهنگی به نفع مردم برسیم.
او اظهار کرد: هر چه اختلافات بین مسئولان کمتر باشد شاهد پیشرفت بیشتر امور خواهیم بود و همه باید در انتخاب شوراها به افراد دلسوز و پیگیر رای دهیم تا پس از آن به جای نالیدن از دست نمایندگان به وجود آنان ببالیم و افتخار کنیم.
امام جمعه شهرستان قشم، گفت: امرار معاش از راه حلال حرکت مقدسی است که نتیجه آن به ما بازخواهد گشت و همه ما باید بدانیم کار رابطه مستقیم با شخصیت انسان دارد و افراد اهل کار نزد دیگران با شخصیت تر و پسندیده تر هستند. 
وی همچنین تقارن 11 اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر با میلاد خجسته حضرت عباس (ع) را در این آئین گرامی داشت و گفت: زندگی قمر بنی هاشم (ع) سراسر افتخار و درس زندگی است و برگ های زرین زندگی عباس بن علی (ع) همانند ستاره ای در کنار آفتاب اهل بیت عصمت و طهارت است.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار از حضرت ابوالفضل العباس (ع) به عنوان ترجمان و مظهر وفاداری به اسلام و آرمان های امام زمان خودش نام برد که با صلابت و از جان گذشتگی مثال زدنی بخش مهمی از واقعه عظیم تاریخ کربلا را به ثبت رساند.
در پایان این مراسم که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونان، مشاوران و مدیران این سازمان هم حضور داشتند با اهدای لوح و هدایا از 60 کارگر نمونه در بخش های مختلف خدماتی و صنعتی در کل جزیره قشم تجلیل شد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.